Leírás
Rossz érzések jó okkal
Lelki problémáink az evolúciós pszichiátria tükrében
Rossz érzések jó okkal – Randolph M. Nesse
Miért léteznek mentális betegségek, ha ennyi szenvedést okoznak? Miért nem tüntette el őket az evolúció, ha az emberiség fejlődését hátráltatják? Evészavarok, autizmus, depresszió, pánikbetegség, skizofrénia – ezek a problémák milliók életét nehezítik meg, mégis keveset értünk abból, hogy miért alakulnak ki és milyen szerepet játszanak az emberi elmében.
Randolph M. Nesse, a neves pszichiáter és evolúcióbiológus ebben a lenyűgöző könyvben arra keresi a választ, vajon lehet-e célja a negatív érzéseknek. A legújabb kutatások és izgalmas esettanulmányok segítségével bemutatja, hogyan járulhatnak hozzá ezek az állapotok a túléléshez, és miként segíthetnek a veszélyek felismerésében vagy a társas kapcsolatok kezelésében. Olvasmányos, közérthető stílusban ismerteti az evolúciós pszichiátria alapelveit, amelyek gyökeresen megváltoztathatják a mentális betegségekről alkotott képünket.
Ez a könyv azoknak szól, akik szeretnék jobban megérteni az emberi elme működését, és kíváncsiak arra, hogy a mentális problémák nem csupán káros állapotok, hanem bizonyos körülmények között hasznos alkalmazkodási mechanizmusok is lehetnek. Ha szeretnéd más szemszögből látni az érzelmeidet és az elméd működését, *Rossz érzések jó okkal* egy igazán elgondolkodtató és megvilágosító olvasmány lesz számodra!
Az új szemléletmód a klinikai tapasztalatokra és a legújabb tudományos eredményekre támaszkodva segít megérteni, miért olyan sebezhető az elménk, és gyökeresen átalakítja hozzáállásunkat a pszichiátriai betegségekhez
„Végre egy szemlélet, amely szembeszáll a »mindenáron« önismeret éljenzésével, és rámutat a pszichésvédelmi mechanizmusok hasznosságára. Kitűnő olvasmány mindazoknak, akiket érdekel az ember lelki működésének sokszínűsége és annak rejtett törvényszerűségei!”
DR. BELSO NÓRA pszichiáter, az Életciklusok és hangulatzavarok és a Hullámvasúton – Élet bipoláris zavarral című könyvek szerzője
„Vannak könyvek, amelyek képesek gyökeresen új megvilágításba helyezni számtalanszor felvetett, mindnyájunkat érintő kérdéseket. Randolph M. Nesse, az evolúciós pszichiátria kiemelkedő alakjának műve éppen ilyen könyv. A kérdés pedig, amelyre az elolvasása után választ kaphatunk, így szól: miként tekinthetjük előnynek lelkünk nehézségeit?”
DR. KAPITÁNY-FÖVÉNY MÁTÉ klinikai szakpszichológus, az Ezerarcú függőség és a Függőben – Az alkoholizmus lélektana című könyvek szerzője
„A könyv nem csupán közérthető, sőt olvasmányos, hanem nagyon modern szemléletű. Világosan bemutatja, hogy a mentális zavarok defnícióinak homályossága és a diagnosztikai kritériumok megbízhatatlansága jelentősen enyhíthető, ha egy nagyon világos evolúciós elemzést végzünk minden kórkép esetében.”
PROF. DR. BERECZKEI TAMÁS , egyetemi tanár, az Evolúciós pszichológia írója és a Darwin öröksége és időszerűsége a pszichológiában társszerzője